osmanlı kitabı başlık
Mümin 7
Mümin 7
Bu yazı 517 views kez okundu.
2 Temmuz 2014 20:03 tarihinde eklendi

Mümin 7

Mümin Suresi’nin 7. ayetinde Arş aleminin durumundan haber vermekte, arşı yani uzayı, yaratılmış olan evreni taşıyan ve onu çevrelemiş olan meleklerin olduğundan haber verir. Bu meleklerin bıkmadan usanmadan Allah’ı zikrettiklerini ve bizler yani inananlar için Allah’a dua ettiklerini bildirir. Meleklerin hakkında dua ettikleri müminler ise “tövbe eden ve Allah yoluna tabi olanlardır”. Maise 8 ve 9. ayetlerde de meleklerin yaptığı duanın devam etmektedir.

Mümin 7:

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla,

Mümin 7Arşı taşıyan, bir de onun çevresinde bulunan melekler devamlı olarak rablerini zikir ve O’na hamd ederler. O’na gerçekten inanır ve müminler için şöylece af dileyip dua ederler: “Ey ulu rabbimiz, senin rahmetin ve ilmin her şeyi kuşatmıştır. O halde tövbe edenleri ve senin yoluna tabi olanları affet ve onları cehennem azabından koru.”

 Mümin 8: “Ey bizim ulu rabbimiz! Sen onları ve onlarla birlikte babalarından, eşlerinden ve nesillerinden iyi kimseleri kendilerine vaat ettiğin adn cennetlerine yerleştir. Muhakkak ki Sen aziz ve hakimsin.

Mümin 9: “Hem onları kötülüklerden, günahlardan koru. Sen kimi dünyada kötülüklerden korursan, muhakkak ki ona (ukbada) merhamet edersin. İşte asıl kurtuluş ve büyük mutluluk da budur.”

Saygı ve sevgiyle,

Z. Tamer Aygün
2.Temmuz.2014

 

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap