osmanlı kitabı başlık
Al-i İmran 191
Al-i İmran 191
Bu yazı 316 views kez okundu.
5 Temmuz 2014 23:07 tarihinde eklendi

Al-i İmran 191:

Al-i İmran suresinin 191 ve devam eden üç ayetinden uzunca sayılabilecek bir dua vardır. Bu duaya karşılık ise yüce Allah cevabını 195 ayette vermiştir.

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla,

Al-i İmran 191Al-i İmran 191:

Onlar ki Allah’ı kah ayakta divan durarak, kah oturarak, kah yanları üzere zikreder, göklerin ve yeri yaratılışı hakkında düşünürler ve derler ki: “Ey yüce rabbimiz! Sen bunları gayesiz, boşuna yaratmadın. Seni bu gibi noksanlardan tenzih ederiz. Sen bizi o ateş azabından koru”

Al-i İmran 192:

“Ey yüce rabbimiz! Sen kimi ateşe koyarsan, muhakkak onu rezil edersin. Zalimlerin hiçbir yardımcısı yoktur.”

Al-i İmran 193:

“Rabbena! Biz, imana çağıran ve Rabbinize inanın” diye tevhide davet eden bir zatı duyduk ve icabet ettik. Artık bizi affet, kusurlarımızı bağışla ve iyilerle birlikte canımızı al.”

Al-i İmran 194:

Rabbena! Resullerin vasıtasıyla bize vaad ettiğin mükafatları bize lütfen, bizi kıyamet günü rezil ve perişan eyleme. Sen asla sözünden dönmezsin.

Al-i İmran 195:

Onların rabbi de dualarına şöyle icabet buyurdu: “Sizden gerek erkek, gerek kadı, hayır işleyen hiçbir kimsenin çalışmasını zayi etmem. Çünkü siz birbirinizdensiniz, birbirinizden farkınız yoktur. Benim rızam için hicret edenlerin, vatanlarından sürülenlerin, benim yolumda işkenceye, zarara uğrayanların, benim yolumda savaşanların ve öldürülenlerin elbette kusurlarını öretecek ve elbette onları Allah tarafından mükafat olarak içinden ırmaklar akan cennetlere yerleştireceğim. En güzel ödüller Allah’ın yanındadır.

Saygı ve sevgi ile,

Z. Tamer Aygün
5.Temmuz.2014

Yorumlar

Bu Yazıya 0 Yorum Yapılmış

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap